Charakterystyka okien aluminiowych

Spis treści

Okna aluminiowe jeszcze do niedawna były wykorzystywane głównie w projektach biurowców i centrów handlowych. Obecnie aluminiowa stolarka okienna znacznie zyskuje na popularności i coraz częściej występuje także w projektach domów jednorodzinnych. Skąd ta popularność?

Okna aluminiowe- ponadczasowe i uniwersalne

Okna aluminiowe, dzięki swojej prostej formie świetnie prezentują się zarówno w nowoczesnych domach jednorodzinnych, jak i w budynkach zabytkowych. Ich szeroka gama kolorystyczna daje ogromne możliwości aranżacyjne — pozwala dopasować kolor ram do stylu budynku i koloru elewacji. Na ten typ okien mogą pokusić się osoby, których domy posiadają duże przeszklenia — także w niestandardowych kształtach.

Okna aluminiowe- wybierane przez architektów

Aluminiowe przeszklenia są niezwykle popularne i chętnie wybierane przez architektów — zarówno w projektach domów jednorodzinnych, jak i projektach budynków użytkowych (takich jak centra handlowe, biurowce czy hotele). Budynki z aluminiowymi oknami najczęściej charakteryzują się oryginalną formą wymagającą wykorzystania niecodziennych rozwiązań — również w stolarce okiennej. Dzięki swojej niezwykłej plastyczności aluminium wykorzystywane jest we wszystkich projektach, w których występują wielkogabarytowe, efektowne okna oraz w budynkach, w których ważna jest energooszczędność — na przykład w domach pasywnych. Okna aluminiowe to produkt, który świetnie wpasuje się w styl każdej budowli — zarówno prywatnej, jak i użytku publicznego.

Okna aluminiowe na wymiar w niestandardowym kształcie

Aluminium, to materiał charakteryzujący się bardzo dużą podatnością na formowanie. Dzięki temu każdy producent okien aluminiowych jest w stanie uzyskać dowolne, oryginalne i niestandardowe kształty ram. Trwałość i energooszczędność okien aluminiowych sprawia, że sprawdzają się ona świetnie w domach z dużą ilością przeszkleń oraz w niestandardowych, autorskich projektach. Stolarka aluminiowa nadaje się również do tworzenia oranżerii, czyli zimowych ogrodów. Szczelność tego typu okien sprawi, że szklane pomieszczenie nie będzie się zbyt szybko wychładzać, dzięki czemu zaoszczędzimy znaczną część środków na jego ogrzewanie.

Duże okna aluminiowe — do jakich pomieszczeń się nadają?

Okna aluminiowe, dzięki dużym właściwościom termoizolacyjnym nadają się do każdego typu pomieszczeń w Twoim domu. Z powodzeniem można montować je w każdym pomieszczeniu, w którym chcemy posiadać dużą ilość naturalnego światła, niezależnie od panującego w nim poziomu wilgoci. Duże okna na wymiar sprawdzą się zarówno w salonie, kuchni, jak i w jadalni. Duże okna aluminiowe dadzą dużo światła, rozświetlając i optycznie powiększając każdą przestrzeń.

Czy okna aluminiowe są energooszczędne?

Niektórzy zakładają, że skoro okna aluminiowe są metalowe, muszą być zimne i wychładzać pomieszczenia. To założenie jest oczywiście mylne i całkowicie niezgodne z prawdą.  Okna aluminiowe posiadają najwyższej jakości przekładki termiczne i wypełnienia izolacyjne, które sprawiają, że tego typu przeszklenia są niezwykle szczelne i energooszczędne. W przypadku okien o bardzo dużych rozmiarach stolarka aluminiowa wykazuje najwyższe parametry termoizolacyjne ze wszystkich typów okien dostępnych na rynku.

Zobacz również