Cichy dom

Spis treści

Na komfort mieszkania wpływ ma wiele czynników. Jednym z nich jest izolacja akustyczna nazywana również wyciszeniem okien. Coraz bardziej rozwinięte miasta, a co za tym idzie, coraz bardziej hałaśliwe ulice mogą powodować stres, zmęczenie i bezsenność. Jak sobie poradzić z tym problemem?

Odpowiednie warunki, jakie stwarza nam własny dom to wartość bezcenna. W końcu jest to nasz azyl i miejsce, w których chcemy odpocząć po trudach dnia codziennego. Dlatego hałas dochodzący z zewnątrz nie tylko nie sprzyja odpoczynkowi, ale również wywiera niekorzystny wpływ na samopoczucie. Na dłuższą metę może również negatywnie oddziaływać na nasze zdrowie.

Głośność wewnątrz mieszkania

Mieszkając w dużym mieście mamy do czynienia z różnymi dźwiękami oraz dużo wyższym natężeniem hałasu niż ma to miejsca na spokojnej wsi. Często nawet inny rejon tego samego miasta, w którym zlokalizowany jest dom lub mieszkanie jest dużo spokojniejsza niż jego ścisłe centrum. Tak więc w zależności od natężenia hałasu potrzebne jest zastosowania odpowiednich rozwiązań, które ograniczą jego docieranie do wnętrza domu. Często zdarza się też tak, że w ramach tego samego budynku należy zastosować różne rozwiązania akustyczne. O tej kwestii trzeba pomyśleć już w momencie budowy domu albo przed jego generalnym remontem. To, co wtedy zrobimy, będzie mieć ogromne znaczenie dla komfortu naszego mieszkania.

Ciche wnętrze

Jeśli więc jesteś na tym etapie, to zadbaj o wybór odpowiedniego rozwiązania, które będzie dopasowane do swoich potrzeb. W pierwszej kolejności zacznij od okien. Bo to od nich w główniej mierze zależy należyty standard izolacji akustycznej. Odpowiednia szyba spełniająca szereg rygorystycznych standardów to klucz do sukcesu. Szczególnie gdy mieszkasz przy ulicy i na co dzień będziesz się mierzyć z dźwiękami typowymi dla takiej lokalizacji: samochody, pociągi, samoloty, etc. W ofercie PROFAL Kielce znajdziesz okna z różnymi parametrami ochrony akustycznej. Zapewnią one ciszę i spokój Tobie oraz Twoim najbliższym.

Inne sposoby wyciszenia mieszkania

Nie każdy jest inwestorem, który buduje dom. Nie każdy może sobie też pozwolić na generalny remont. Co zrobić w takiej sytuacji? Możliwości jest kilka. Jedną z nich jest montaż rolet zewnętrznych. Na pewno w znaczny sposób ograniczą ilość hałasu docierającego do wnętrza domu. Minusem takiego rozwiązania jest ograniczenie ilości światła dziennego, które dociera do wnętrza budynku. Innym sposobem, który na pewno przypadnie do gustu miłośnikom stylowych rozwiązań, są okiennice. Nie dość, że prezentują się świetnie, to przede wszystkim spełniają swoją rolę. Oczywiście rozwiązania te nie zagwarantują takiej ochrony przed hałasem jak zaawansowane rozwiązania akustyczne stosowane w oknach. Warto jednak ich spróbować szczególnie wtedy, gdy problemem jest miejski zgiełk, od którego każdy z nas chce wcześniej czy później odpocząć.

Zobacz również