Okna szyte na miarę

Spis treści

Okna w domu muszą być nie tylko funkcjonalne, ale muszą też zgrabnie komponować się z jego elewacją i charakterem wnętrz. Należy pamiętać, że to właśnie okna i drzwi nadają charakteru fasadzie budynku i są jej integralną częścią.

Wymiana okien wynika najczęściej z dwóch powodów – montaż okien w nowo powstającym budynku lub ich wymiana z powodu remontu istniejącego już budynku. O ile na etapie projektowym mamy dowolność w doborze kształtów, rozmiarów czy ich umiejscowienia, to w przypadku remontu często skazani jesteśmy na kompromis.

Wpuść światło do swojego domu

Naturalne światło słoneczne wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale i stan naszego portfela. Odpowiednie nasłonecznienie wnętrz zmniejsza rachunki za ogrzewanie oraz prąd w sezonie zimowym. Jeśli jesteś na etapie projektowania domu, to zadbaj o odpowiednie usytuowanie budynku i jego pomieszczeń względem padania promieni słonecznych. Salon, kuchnia i pokoje powinny znajdować się od strony południowej lub południowo – zachodniej. Sypialnia zaś powinna znajdować się od północy lub północno-wschodniej części domu. Pozwoli to uzyskać cień i chłód przed wieczornym snem. Jeśli jednak nie ma możliwości takiej konfiguracji pomieszczeń, a chcemy dostarczyć do wnętrza domu odpowiednią dawkę promieni słonecznych, to rozwiązaniem tego problemu będą odpowiednie konstrukcje okien np. system SlimLine 38. Nie dość, że doskonale wygląda i zapewnia mnogość sposobów otwierania, to przede wszystkim cechuje się świetnymi parametrami termoizolacyjnymi i to nawet w wariancie z ultra wąskimi profilami.

Okna a charakter budynku

Drewniane oraz wykonane z PVC systemy okienne nie zawsze będą pasować do charakteru i bryły budynku. Ale zawsze pasować będą do niego systemy aluminiowe, które doskonale się prezentują i to w przypadku każdego stylu architektonicznego. Aluminium to materiał, który w produkcji okien używany jest już dosyć długo. A od niedawna cieszy się dużą popularnością w budownictwie jednorodzinnym. Jego właściwości użytkowe sprawiają, że stanowi on świetną alternatywę wobec okien drewnianych i PVC. Gwarantuje świetne parametry termoizolacyjne i daje bardzo duże możliwości konstrukcyjne. Przeszklenia wykonane w oparciu o systemy aluminiowe mogą mieć imponujące rozmiary, a doskonałym przykładem takiego ich wykorzystania jest system przesuwny Hi-Finity.

Jak wybrać okna?

Wybór odpowiednich okien nie jest sprawą oczywistą. Decyzja ta musi być przemyślana, ponieważ zakupu okien dokonujemy z myślą o wieloletnim ich użytkowaniu. Wsparcie doradcy sprzedażowego w takim przypadku jest nieocenione i warto z niego skorzystać, bo specjalista pomoże dobrać okna, które będą nie tylko chronić przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, ale zapewnią też bezpieczeństwo i będą dobrze się prezentować, ciesząc Twoje oko każdego dnia.

Zobacz również