Systemy wentylacyjne w oknach aluminiowych

Spis treści

Czym są systemy wentylacyjne?

Systemy wentylacyjnew oknach aluminiowych są od wielu lat standardem. Wprowadzenie domów niskoenergetycznych i najnowocześniejszych systemów wentylacyjnych doprowadziło do wprowadzenia tej innowacji przez producentów okien. Współcześnie, można je zatem spotkać w niemal każdych, nowoczesnych oknach. Zasada działania systemów wentylacyjnych jest bardzo prosta: świeże powietrze dostaje się przez małe szczeliny we framudze okna, z kolei wydostaje się przez większe. Najczęściej, do wentylacji wnętrz stosowane są szczeliny o szerokości 10 mm, które wpuszczają do pomieszczenia świeże powietrze. Ponadto systemy wentylacyjne zapobiegają gromadzeniu się skroplin na zimnych powierzchniach, co zwykle ma miejsce w przypadku niektórych okien. Takie działanie z kolei, ogranicza w znacznym stopniu powstawanie na nich pleśni i brudu. Zatem chyba już teraz można śmiało stwierdzić, że warto zdecydować się na systemy wentylacyjne w oknach aluminiowych, prawda?

Zalety systemów wentylacyjnych w oknach aluminiowych

Decydując się na okna aluminiowe, warto wziąć pod uwagę montaż systemu wentylacyjnego. Dlaczego? Kilka argumentów zawartych jest już w powyższym akapicie — dzięki systemom wentylacyjnym ograniczane jest powstawanie pleśni, jak również w pomieszczeniach zachodzi ciągła wentylacja, dzięki której wpuszczane jest świeże powietrze. Jednak to nie wszystkie korzyści płynące z montażu systemów wentylacyjnych w oknach aluminiowych. Poniżej, można znaleźć więcej zalet, którymi one się cechują.

  1. Regulacja dopływu świeżego powietrza do pomieszczeń — w zależności od pory roku, można bardziej uchylić okna lub mniej. Dzięki systemom wentylacyjnym w oknach aluminiowych możliwe jest regulowanie poziomu dopływu świeżego powietrza. To pozwoli osiągnąć maksymalny komfort w swoim domu. Co więcej, można je uchylać bez obawy o utratę izolacyjności cieplnej, ponieważ są one połączone z podwójnymi szybami zespolonymi.
  2. Systemy wentylacyjne znacznie ograniczają powstawanie kondensacji pary wodnej na zimnych powierzchniach, w tym na oknach aluminiowych — to pozwoli na dłuższe utrzymanie okien w czystości. Dzieje się tak dlatego, że systemy wentylacyjne pozwalają na swobodny przepływ powietrza. Właśnie dzięki temu są w stanie zapobiec tworzeniu się skroplin na powierzchni okien.
  3. Brak konieczności ciągłego otwierania okien — to pozwoli uniknąć przeciągów, które mogą przyczyniać się do przewiania organizmu czy powstawania przeziębienia.
  4. Odizolowanie się od hałasów dobiegających zza okna — posiadając zamontowany system wentylacyjny, nie będzie potrzeby otwierania okien, a tym samym wpuszczania do domu hałasów dochodzących z zewnątrz. Jest to z pewnością świetna wiadomość dla osób, mieszkających przy ruchliwych ulicach lub w centrach miast.

Gdzie znaleźć najlepsze systemy wentylacyjne do okien aluminiowych?

Niewątpliwie, z artykułu jednoznacznie wynika, że warto zainwestować w systemy wentylacyjne w oknach aluminiowych. Zainteresowani, będą się zatem zastanawiać, gdzie znaleźć takowe systemy wentylacyjne. Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka trudna. W sklepie internetowym Profal Kielce dostępne są najlepsze systemy wentylacyjne do okien aluminiowych. Co więcej, sklep ten posiada szeroki asortyment produktów, w którym każdy z pewnością znajdzie coś, co będzie mu najbardziej odpowiadało. Znajdują się tam między innymi bardzo wydajne systemy wentylacyjne, które są proste w montażu, a ich cena jest bardzo atrakcyjna. Taki system będzie idealnym rozwiązaniem w domach, jak i mieszkaniach. Jednym z takich skutecznych systemów wentylacyjnych do okien aluminiowych jest System Ventalis. Rozwiązanie to zapewnia dobrą wentylację, a także ochronę przed hałasem i przeciągami. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałym asortymentem Profal Kielce.

Zobacz również