Wybór drzwi tarasowych

Spis treści

Planując budowę lub modernizację domu, drzwi tarasowe raczej nie będą jedną z pierwszych rzeczy, o której pomyślisz. To duży błąd, ponieważ spełniają one wiele istotnych funkcji i należy uwzględnić je już na tym etapie inwestycji.

Drzwi tarasowe są tak samo ważne, jak każde inne drzwi Twojego domu. Spełniają wiele ważnych ról. Odpowiadają m.in. za bezpieczeństwo, sprawność energetyczną budynku, czy komfort codziennego życia. Ich wybór powinien być dobrze przemyślany. Niestety nie jest to łatwe zadanie. Mnogość opcji dostępnych na rynku może przyprawiać o zawrót głowy. Klienci często czują się zagubieni w gamie rozwiązań oferowanych przez producentów. A taras w każdym domu spełnia wiele istotnych funkcji. To wyjątkowe miejsce, w którym spędzamy wiele czasu. W ciepłe dni podejmujemy tu gości oraz odpoczywamy po trudach dnia codziennego.

Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi tarasowe?

Głównym kryterium wyboru powinien być materiał, z którego drzwi tarasowe zostaną wykonane. Będą one często eksploatowane, dlatego powinny być odporne na zniszczenia, łatwe w obsłudze i nie powinny poddawać się działaniu warunków atmosferycznych. Rozwiązanie to wybiera się na wiele lat, dlatego drzwi tarasowe powinny zachować również estetyczny wygląd przez długi czas. Na rynku dostępne są drzwi tarasowe z drewna, PCV i aluminium. Należy powiedzieć, że najtrwalsze drzwi tarasowe to te wykonane z aluminium. Wynika to m.in. z faktu, że materiał ten jest doskonale zabezpieczony przed korozją. Ponadto aluminium znakomicie sprawdzi się w momencie, gdy gabaryty drzwi przekraczają standardowe wymiary. To bardzo „wdzięczny do współpracy” materiał dla architektów, którzy projektując różne obiekty, mogą działać nieszablonowo i stosować rozwiązania, dzięki którym duża ilość światła słonecznego będzie docierać do wnętrza obiektu. Drzwi z aluminium zapewniają również wysoką sprawność energetyczną budynku oraz gwarantują atrakcyjny i nowoczesny wygląd.

Rodzaje drzwi tarasowych z aluminium

Drzwi przesuwne to najczęściej wybierany wariant w zakresie wyjścia na taras. Są ciche, komfortowe, zapewniają odpowiednią ilość światła oraz pozwalają na doposażenie w zaawansowane systemy automatyki, co czyni je doskonałym rozwiązaniem do zastosowania w smart domach. PROFAL Kielce oferuje kilka systemów drzwi tarasowych, które można dopasować do charakteru prowadzonej inwestycji oraz oczekiwań klienta:

Hi-Finity – ten ultra smukły system drzwi przesuwnych, pozwala cieszyć się poczuciem otwartej przestrzeni. Ogromne szklane drzwi sięgające od podłogi aż do sufitu pozwalają na podziwianie panoramicznych widoków. Dzięki możliwości zastosowania podwójnego lub potrójnego szklenia drzwi przesuwne zapewniają ciszę, poczucie komfortu oraz ciepła. System Hi-Finity to również zupełnie płaski próg, wysoka klasa ochrony antywłamaniowej RC2 oraz zaimplementowany system sterowania, dzięki któremu można rozsuwać drzwi za pomocą pilota.

Concept Folding 77 – to system aluminiowych drzwi harmonijkowych, który łączy atrakcyjny minimalistyczny wygląd z praktycznością. Rozwiązanie to sprawdzi się świetnie przy łączeniu domu z ogrodem. To również doskonałe rozwiązanie do zastosowania w procesie optymalizacji powierzchni mieszkalnej. System pozwala na stworzenie drzwi harmonijkowych, które składają się aż z 8 skrzydeł. Mogą one być otwierane w różnej kolejności oraz konfiguracji. Drzwi harmonijkowe to interesujące rozwiązanie, które powinny rozważyć osoby, które poszukują niestandardowych rozwiązań.

SlimPatio 68 – ten system drzwi przesuwnych charakteryzuje się wąskimi profilami, łącząc w sobie funkcjonalność oraz elegancję. Rozwiązanie to pozwala na maksymalny dostęp naturalnego światła i umożliwia panoramiczne widoki. Dzięki technologicznemu zaawansowaniu zapewnia doskonałe, zgodne z najwyższymi standardami parametry wiatroszczelności, wodoszczelności oraz izolacyjności termicznej. System SlimPatio 68 daje architektom ogromną swobodę projektowania, pozwalając na tworzenie nowoczesnych, jasnych przestrzeni, które są tak pożądane przez inwestorów.

ConceptPatio 155-LS – to wysokiej klasy system przesuwny oraz podnoszono-przesuwny, który wyróżnia się podwyższonym stopniem izolacyjności termicznej oraz 2. klasą ochrony antywłamaniowej. Rozwiązanie to sprawdzi się doskonale w budownictwie energooszczędnym. System pozwala na tworzenie przeszklonych drzwi znacznych rozmiarów, których waga może dochodzić do 400 kg. Drzwi stworzone w systemie ConceptPatio 155-LS pozwalają na zastosowanie różnych wariantów ich otwierania. Możliwe jest też zaimplementowanie systemu automatycznego sterowania. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej podnieść komfort użytkowania.

Zobacz również