Zalety drzwi z aluminium

Spis treści

Zanim zaczniesz budowę domu, musisz zdecydować, z jakiego materiału zostaną wykonane drzwi. Nie jest to łatwe, ponieważ na rynku dostępne jest wiele opcji. Jak więc podjąć właściwą decyzję?

Mnogość rozwiązań w zakresie użycia materiału, z którego zostaną wykonane drzwi, sprowadza się do wyboru pomiędzy drewnem, PVC lub aluminium. W tym wpisie przedstawimy zalety drzwi aluminiowych.

Bezpieczeństwo to podstawa

Gdy budujesz dom, oczekujesz, że będzie on miejscem, które zagwarantuje spokój oraz da poczucie bezpieczeństwa. Aby było tak, jak tego oczekujesz, musisz zainstalować w nim odpowiedniej klasy drzwi. Te wykonane z aluminium na pewno spełnią Twoje oczekiwania. W razie wystąpienia pożaru będą one dużo lepiej chronić przed działaniem ognia, niż drzwi, które są wykonane z PVC albo drewna. Wynika to z faktu, że temperatura, w której topi się aluminium wynosi ok. 660 stopni Celsjusza. PVC poddaje się już przy temperaturze 190 stopni Celsjusza. Drzwi z aluminium to także wysoki standard ochrony antywłamaniowej. Tego typu rozwiązanie jest trudniejsze do sforsowania. Tym samym chronią one Ciebie oraz Twoich najbliższych przed nieproszonymi gośćmi.

Odporność na warunki atmosferyczne

Aluminium jest materiałem, który dzięki doskonałemu zabezpieczeniu antykorozyjnemu świetnie znosi działanie warunków atmosferycznych. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie pogoda nie bywa najlepsza. Materiał ten nie wypacza się i zachowuje swoje walory estetyczne przez wiele lat. Wybierając drzwi wykonane z aluminium, możesz mieć pewność, że przez kolejne lata użytkowania nie będą one sprawiać żadnych problemów. Nie będą też wymagać uciążliwej renowacji.

Projektanci lubią aluminium

Aluminium jest materiałem preferowanym przez architektów. Pozwala ono na dużą swobodę planowania. Doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie trzeba zastosować nietypowy kształt lub wymiar. Wygląd aluminium doskonale współgra z charakterem, który wyraża się we współczesnym budownictwie. Nadaje przede wszystkim lekkości konstrukcjom, a dzięki możliwości zastosowania szerokiej gamy kolorów pozwala nadać budynkom indywidualnego charakteru. Wszystko to, w połączeniu z pomysłowością oraz doświadczeniem projektującego, pozwala stworzyć atrakcyjnie i wspaniale wyglądające budynki, które zachwycą wiele osób.

Ekologiczne rozwiązanie

Wybierając drzwi aluminiowe, dbasz o środowisko. W tym miejscu należy zaznaczyć, że wbrew powszechnie panującemu przekonaniu drzwi aluminiowe zapewniają doskonałe parametry termoizolacyjne. I to nawet w przypadku, gdy posiadają one niestandardowe wymiary i kształty. To gwarancja ciepłego domu, który pozwoli uniknąć strat ciepła. Przełoży się to na dużo niższe zapotrzebowanie na energię, która będzie wykorzystywana do ogrzewania domu. Korzyści z tego wyboru będą podwójne – dla środowiska oraz dla Twojego portfela.

Obecnie drzwi aluminiowe to najlepsze z dostępnych na rynku rozwiązań do wykorzystania we współczesnym, nowoczesnym budownictwie. Pamiętaj o tym w chwili, gdy będziesz podejmować decyzję o rozpoczęciu inwestycji.

Zobacz również