Dom w nowoczesnym stylu – jakie okna i drzwi wybrać?

Spis treści

Nowoczesny dom to połączenie minimalizmu, ekologii i loftowo-industrialnego stylu. Stworzenie takiego projektu oraz jego późniejsza realizacja to spore wyzwanie. Specyfika takich obiektów wymaga dogłębnego przemyślenia koncepcji samego projektu, a jedną z ważniejszych decyzji, jakie należy podjąć to wybór odpowiednich drzwi i okien.

Okna dla nowoczesnego domu

Okna to pierwszy element stolarki, który montowany jest w nowo powstającym domu. Ich wybór ma wpływ na późniejsze decyzje dotyczącą pozostałych elementów: drzwi i bramy garażowej oraz ogrodzenia posesji. Jeśli chcemy zachować odpowiednią harmonię fasady, wszystkie te elementy muszą ze sobą współgrać i nie można ich wybierać niezależnie od siebie. Powinny tworzyć komplet – harmonijny zestaw. W przypadku nowoczesnych domów warto zdecydować się na okna aluminiowe ­– są co prawda droższe, ale doskonale podkreślają ich charakter oraz zapewniają wieloletnie i bezproblemowe ich użytkowanie.

Nowoczesny dom – jakie wybrać drzwi?

Drzwi to ten element domu, z którego korzystamy najczęściej. Widzą go także wszyscy goście, którzy nas odwiedzają. O ile fasada budynku i ogrodzenie robią to pierwsze wrażenie, to drzwi są pierwsze, jeśli chodzi o wejście do najważniejszej części domu – jego wnętrza. Warto zadbać więc, by łączyły w spójną całość wizualnie otoczenie budynku, jego fasadę oraz wnętrze.

Najważniejszy jest materiał, z którego będą wykonane drzwi. Musi on zapewnić bezpieczeństwo, być trwały i odporny na uszkodzenia, musi odpowiednio izolować oraz doskonale się prezentować. Wszystkie te zalety łączą w sobie drzwi z aluminium. Materiał ten jest bardzo uniwersalny i pozwala na kreowanie różnych wizji, które powstaną w naszej wyobraźni. Drzwi z aluminium marki PROFAL spełniają wszystkie wyżej wymienione wymagania. Ponadto ich ogromną zaletą jest mnogość barw, które mogą zostać użyte do ich wykończenia. Aktualnie dostępnych jest ponad 450 różnych odcieni i typów wykończeń powierzchni, m.in. kolory z palety RAL w wykończeniu metalicznym i anodowanym, matowym oraz z połyskiem.

Jak widzisz wybór odpowiednich drzwi i okien, do nowoczesnego domu wcale nie jest trudnym zadaniem. Trzeba trzymać się kilku zasad, by móc cieszyć się najwyższej jakości stolarką w swoim domu. Warto też postawić na rozwiązania, które oferuje sprawdzony i obecny od wielu lat na rynku producent. To gwarancja spokoju i pełnego zadowolenia.

Zobacz również