Gdzie drzwi przesuwne znajdą zastosowanie?

Spis treści

Obecnie, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drzwi tarasowych i balkonowych. W nowoczesnym budownictwie największą popularnością cieszą się drzwi przesuwne, które charakteryzujące się nowoczesnym designem i zajmują niewiele miejsca.  

Przesuwne drzwi tarasowe — gdzie znajdą zastosowanie

Przesuwne drzwi tarasowe nie otwierają się do środka, ani na zewnątrz pomieszczenia. Dzięki temu pomagają zaoszczędzić mnóstwo miejsca, sprawdzając się świetnie w niewielkich mieszkaniach.
Oszczędność miejsca to jednak niejedyna zaleta przesuwnych drzwi tarasowych. Ich nowoczesny design sprawia, że są chętnie wykorzystywane we współczesnych projektach domów jednorodzinnych oraz apartamentowców. 

Drzwi przesuwane tarasowe- PCV czy aluminium?

Surowiec, z jakiego zostaną wykonane nasze przesuwne drzwi tarasowe, należy dostosować głównie do wymiarów naszego przeszklenia. Wielkogabarytowe drzwi przesuwne (o szerokości nawet do 12m) można wyprodukować jedynie z aluminium. Do mniejszych konstrukcji można wykorzystać atrakcyjniejsze cenowo PCV. 

Zalety drzwi przesuwanych z aluminium 

Drzwi przesuwne z aluminium są niezwykle trwałe i wyróżniają się nowoczesnym designem. Aluminiowa stolarka okienna posiada wysokie parametry energooszczędności, co za tym idzie, świetnie zatrzymują ciepło w naszym domu i przeciwdziałają wychładzaniu się pomieszczeń. Dzięki temu redukujemy ilość zużywanych przez nas do ogrzewania domu surowców i oszczędzamy pieniądze w sezonie grzewczym.

Przesuwne drzwi aluminiowe można tworzyć w naprawdę dużych rozmiarach. Jeżeli zatem w projekcie Twojego domu dostępne są przeszklenia wielkogabarytowe, to właśnie na aluminium warto się zdecydować.  Surowiec ten jest także niezwykle trwały — nie odkształca się i nie wybarwia pod wpływem działania czynników atmosferycznych.   

Zalety przesuwnych drzwi tarasowych z PCV

Drzwi tarasowe z PCV są znacznie tańsze od drzwi aluminiowych. Ten rodzaj stolarki drzwiowej jest najtańszy ze wszystkich rozwiązań dostępnych na rynku, jednak nie można stworzyć z niego wielkogabarytowych przeszkleń. PCV, podobnie jak aluminium jest niezwykle łatwe w utrzymaniu, ponieważ nie wymaga cyklicznego malowania czy konserwacji.
Ten surowiec, podobnie jak aluminium wykazuje bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu z powodzeniem może być wykorzystywany nawet w energooszczędnych domach pasywnych. 

Zobacz również