Nietypowe okna i drzwi z aluminium

Spis treści

Okna i drzwi są jedną z kluczowych części każdego domu. To właśnie one decydują nie tylko o estetyce, ale i funkcjonalności domu. Okna i drzwi są inwestycją na długie lata, dlatego warto zdecydować się na innowacyjne rozwiązania, wybierając okna i drzwi z aluminium.

Okna i drzwi z aluminium dają prawie nieograniczone możliwości kreacji swojego wymarzonego domu. Aluminium, wykorzystywane w produkcji okien i drzwi cechuje wytrzymałość, elastyczność formy, szeroka paleta barw i wykończenia, estetyka, ekologia, a także energooszczędność. Okna i drzwi z aluminium są oczywistym wyborem dla tych inwestorów, którym zależy na budowie domu na pokolenia. Ten materiał łączy wysokie parametry i nietuzinkowy design, dzięki czemu okna i drzwi można dowolnie modyfikować, uzyskując nawet ogromne przeszklenia, idealnie komponujące się z innymi modnymi materiałami: cegłą, drewnem czy surowym betonem.

Okna i drzwi na taras i balkon

Coraz częściej przy budowie domu decydujemy się na duże, przestronne okna i drzwi na taras i balkon. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących jasne, doświetlone wnętrza. Już na etapie projektu warto zadbać o zaplanowanie rozwiązań technologicznych, które umożliwią montaż stolarki o dużej powierzchni szklanej. Okna i drzwi aluminiowe na taras czy balkon mają lepsze walory wizualne, ale także większe możliwości doboru optymalnych rozwiązań jeśli chodzi o energooszczędność, trwałość na czynniki atmosferyczne czy dopasowanie do wnętrza.
Aby optymalnie wykorzystać powierzchnię drzwi tarasowych lub balkonowych warto zdecydować się na drzwi przesuwne. Dzięki zastosowaniu specjalnych rozwiązań technologicznych, otwieranie skrzydeł nie wymaga użycia dużej siły, dzięki zastosowaniu silników elektrycznych. To nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, umożliwiające osiągnięcie bardzo dużych przeszkleń – nawet do 7 metrów wysokości.

Okna i drzwi z aluminium na wymiar

Tak naprawdę przy wyborze okien i drzwi z aluminium jedynym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Nowoczesne firmy dysponują zaawansowaną technologią, pozwalającą dobrać okna i drzwi na wymiar, idealnie dopasowane do danego budynku, a przy tym zachowujące odpowiednie parametry. Kluczową kwestią jest wybór takiego producenta, który dba o wysoki standard produkcji, dysponuje nie tylko nowoczesną linią technologiczną, ale i wykwalifikowaną kadrą techniczną.

Okna i drzwi: kiedy zamawiać?

W wyborze okien i drzwi nie warto kierować się emocjami. Inwestor powinien zorientować się w ofercie kilku firm, prosząc o wycenę uwzględniającą nie tylko ilość i wymiary okien i drzwi, ale także ich usytuowanie w bryle budynku. Warto uzbroić się w cierpliwość, bowiem sam proces wyceny może potrwać kilka tygodni. Profesjonalni producenci z branży okien i drzwi aluminiowych powinni zaoferować nie tylko fachowe doradztwo, markowe produkty w korzystnej cenie, ale i gwarancję na swoje wyroby.

Zobacz również