Czym są wypełnienia drzwiowe?

Spis treści

Idealne drzwi posiadają nie tylko solidną i wytrzymałą konstrukcję, ale również elementy dekoracyjne, które nadają im indywidualny charakter. Elementy konstrukcyjne w drzwiach to przede wszystkim ościeżnica, która trwale łączy je ze ścianą oraz rama skrzydła umożliwiająca otwieranie i zamykanie drzwi. Element, któremu się przyjrzymy to wypełnienia drzwiowe, które znajdują się w ramie skrzydła. To właśnie one decydują o ostatecznym efekcie wizualnym.

Wypełnienia drzwiowe – co to?

Wypełnienia drzwi stanowią wewnętrzny element ramy skrzydła, który można personalizować w zależności swoich preferencji. Nowoczesne wypełnienia drzwiowe stanowią alternatywę dla tradycyjnych szyb i mogą być wykorzystywane zarówno w drzwiach wewnętrznych jak i zewnętrznych. Istnieje kilka rodzajów wypełnień drzwiowych – obustronne nakładkowe, wsadowe i jednostronnie nakładkowe. Czym różnią się te wypełnienia drzwiowe między sobą? Wypełnienia obustronnie nakładkowe wypełniają ramę skrzydła od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej, co zapewnia spójność w wyglądzie drzwi. Z kolei wypełnienia jednostronnie nakładkowe z zewnętrznej strony posiadają jednorodną płytę, a od wewnętrznej strony widoczna jest rama skrzydła, która otacza spersonalizowane wypełnienie drzwiowe. Umożliwia to dobranie wykończenia drzwi odpowiednio do każdego pomieszczenia. Wypełnienia drzwi wsadowe charakteryzują się tym, że są wstawiane w ramę drzwi podobnie jak tradycyjne szyby. Oznacza to, że dookoła wypełnienia widoczna jest rama skrzydła. Zaletą tego typu wypełnień drzwiowych jest łatwa możliwość wymiany.

Wypełnienia drzwi aluminiowe

Wypełnienia drzwiowe mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak warto rozważyć te wykonane z aluminium. Aluminium jest materiałem, który odznacza się wysoką wytrzymałością i odpornością na korozję w porównaniu do innych materiałów takich jak plastik czy stal. Wypełnienia drzwi aluminiowe są niezwykle trwałe, dzięki czemu nie niszczą się nawet przy intensywnym codziennym użytkowaniu. Mogłoby się wydawać, że tak wysoka trwałość i wytrzymałość wpłynie na masę drzwi, jednak wypełnienia aluminiowe są bardzo lekkie, co zapewnia łatwe i płynne działanie drzwi. Dodatkową zaletą aluminiowych wypełnień drzwiowych jest niski współczynnik przenikania ciepła. Oznacza to, że aluminiowe wypełnienie drzwi zatrzyma ciepło w środku i nie przepuści powietrza z zewnątrz, zapewniając doskonałą izolację. Wysokiej jakości aluminiowe wypełnienia drzwiowe są w stanie zwiększyć energooszczędność twoich drzwi, a w konsekwencji całego budynku. Aluminiowe wypełnienia drzwiowe są więc doskonałym wyborem, jeśli zależy Ci na trwałych i funkcjonalnych drzwiach.

Jak wybrać dobre wypełnienie drzwi?

Przy wyborze wypełnienia drzwi należy kierować się względami estetycznymi, praktycznymi oraz ceną. Najlepiej inwestować w drzwi, które wytrzymają lata użytkowania i nie znudzą nam się po krótkim czasie. Warto więc wydać trochę więcej na wypełnienia drzwi spełniające Twoje wymagania estetyczne jak i posiadające lepsze parametry termoizolacyjne. Odpowiednio dobrane wypełnienia drzwiowe skutecznie stłumią hałas z zewnątrz oraz obniżą straty ciepła.

Wybór odpowiedniego wypełnienia drzwi powinien uwzględniać nie tylko walory estetyczne, ale również praktyczne, takie jak wytrzymałość, czy stopień przenikania ciepła. Idealne wypełnienie drzwiowe zapewni elegancję i styl, termoizolację oraz wytrzymałość na lata. Wszystkie te cechy posiadają aluminiowe wypełnienia drzwiowe dostępne w ofercie PROFAL Kielce.

Zobacz również