Kiedy wybrać drzwi harmonijkowe?

Spis treści

Drzwi harmonijkowe często kojarzą się z rozwiązaniem zastępczym, gdy dysponujemy ograniczonym budżetem lub brakiem środków na zakup systemu przesuwnego. To błędne myślenie, bo drzwi harmonijkowe mogą być tak samo solidne i odporne na uszkodzenia, jak drzwi przesuwne. A to nie koniec ich zalet.

Rozwiązanie na brak miejsca

Chyba największą zaletą drzwi harmonijkowych są ogromne możliwości aranżacyjne wnętrz i to nawet wtedy, gdy występuje deficyt metrażowy. Tego rodzaju drzwi zajmują niewiele miejsca i nie zabierają dodatkowej przestrzeni. Ich otwieranie i zamykanie odbywa się wewnątrz futryny drzwiowej, dzięki czemu górują nie tylko tradycyjnymi systemami rozwieranymi, ale i przesuwnymi, które potrzebują dodatkowego miejsca na ścianie.

Gdzie zainstalować drzwi harmonijkowe?

Montaż tego typu drzwi doskonale sprawdzi się w pokojach dziecięcych. Rozwiązanie to praktycznie eliminuje ryzyko przytrzaśnięcia palców podczas ich zamykania. Kolejny miejsce to domowy gabinet, który służy do pracy. A to nie koniec. Drzwi tego typu świetnie sprawdzą się również jako przejście pomiędzy sypialnią a garderobą. Wiele kobiet planuje własną garderobę. Często jednak z uwagi na brak metrażu plany te pozostają w sferze marzeń. Montaż drzwi harmonijkowych pozwala wydzielić osobną przestrzeń na niewielką garderobę i to nawet wtedy, gdy metraż sypialni nie jest okazały.

Atrakcyjne wyjście na taras

Systemy harmonijkowe pozwalają również tworzyć konstrukcje dużych rozmiarów. Dzięki temu mogą kreować efektowne przejście między salonem a tarasem. Z powodzeniem nadają się więc nie tylko do stosowania w budownictwie mieszkaniowym, ale i w restauracjach oraz innych obiektach usługowych. Systemy harmonijkowe nie dość, że oferują dużą swobodę jego użytkownikom, to idealnie chronią przed chłodem, wiatrem i innymi czynnikami atmosferycznymi. A w ciepłe i słoneczne dni pozwalają cieszyć się słońcem i przyjemną temperaturą.

W ofercie PROFAL KIELCE znajdują się wysokiej jakości aluminiowe systemy harmonijkowe, które oferują duże możliwości aranżacyjne. Dzięki nim połączyć można różne pomieszczenia wewnątrz budynku lub też stworzyć efektowne wyjście na taras. Ich obsługa jest niezwykle prosta, a trwałość jest ponadprzeciętna.

Zobacz również