Okna z aluminium — dlaczego warto je wybrać?

Spis treści

Okna aluminiowe jeszcze niedawno montowane były głównie w biurowcach i w centrach handlowych. Obecnie, dzięki swoim licznym zaletom, coraz częściej wybierane są także do mieszkań i domów. W tym artykule opowiemy o energooszczędności i możliwościach aranżacyjnych okien aluminiowych.

Aluminium — piękne okna w nietypowych kształtach

Rodzaj wybranej przez nas stolarki okiennej mocno wpływa na wygląd naszego domu. Aluminium wykorzystywane do tworzenia nowoczesnych ram okiennych daje bardzo dużo możliwości aranżacyjnych. Dzięki dużej podatności na kształtowanie, okna z aluminium można tworzyć w wielu niestandardowych kształtach — na przykład trapezu czy innych nietypowych form. Okna aluminiowe można więc wykorzystywać w trudnych i niestandardowych projektach domów. Plastyczność materiału, jakim jest aluminium, pozwala także na zmienne rozmiary stosowanych w oknach profili, co ma znaczący wpływ na estetykę elewacji budynku. Wąskie ramy optycznie powiększają okno, dają dostęp dla większej ilości światła i tworzą wrażenie większej przestrzeni.

Okna z aluminium — trwałe i lekkie 

Jedną z zalet materiału, jakim jest aluminium, którą należy wymienić zaraz na początku, to jego niezwykła lekkość i trwałość. Wykonane z tego tworzywa ramy okienne są zdecydowanie mniej podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia niż ich drewniany pierwowzór czy kuzyn PVC. Okna aluminiowe są  odporne na zmienne temperatury i odpowiednio zabezpieczone przed korozją.  

Okna aluminiowe w niestandardowych kolorach

Aluminium można malować proszkowo, na wszystkie kolory dostępne w palecie RAL. Decydując się na aluminiowe ramy okienne, możesz zatem wybierać spośród ponad 450 kolorów. Żadna inna stolarka okienna nie daje takich możliwości kolorystycznych–  dzięki temu okna aluminiowe są szczególnie cenione przez architektów i dekoratorów wnętrz. Ich kolor możesz idealnie dopasować do stylu elewacji lub wystroju domu. 

Trwałe okna na lata

Niezwykła lekkość połączona z trwałością, podatność na formowanie dowolnych kształtów przy jednoczesnej wytrzymałości na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Wszystkie te właściwości dają Ci gwarancję, że wybierając okna z aluminium, wybierasz trwałe okna, które posłużą Twojej rodzinie przez wiele lat.

Energooszczędność, czyli trwałość

Stolarstwo okienne to nie tylko tworzenie prostych form, to również komponowanie innowacyjnych rozwiązań i przede wszystkim pozostanie na wysokim poziomie w kwestii energooszczędności. Dobra izolacja i trwały materiał to klucz do sukcesu, którym jest brak utraty ciepła w domu. Stosowanie kilku warstw przeszkleń to doskonała termoizolacyjność.

Zobacz również